Caparol AmphiSilan Farba SILIKONOWA Fasadowa 12,5L

  • Caparol AmphiSilan Farba SILIKONOWA Fasadowa 12,5L
Producent: Caparol
0,00 zł
szt.
Out Of Stock

AmphiSilan NQG  

Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa, matowa farba elewacyjna.

Nowoczesne połączenie kombinacji żywic silikonowych i nano-cząstek kwarcu (NQG) Nano-Quarz-Gitter. Konsekwentny rozwój technologii Caparol-Clean-Conceptes.

Zastosowanie

Nowoczesna farba ze specjalną formułą: nanocząsteczkami kwarcu, które wzmacniają specjalną kombinację spoiwa farby opartą na żywicach silikonowych. Nanocząsteczki kwarcu tworzą gęstą, mineralnie twardą trójwymiarową sieć, która czyni farbę niepodatną na zabrudzenia.

Dzięki specjalnej kombinację spoiwa z żywic silikonowych jest doskonała do wykonywania hydrofobowych, przepuszczalnych dla pary wodnej powłok elewacyjnych na tynkach i podłożach mineralnych oraz do renowacji fasad na dobrze przylegających powłokach krzemianowych i matowych farbach dyspersyjnych, tynkach z żywic syntetycznych i systemach ociepleń.

AmphiSilan łączy w sobie najlepsze cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Te i powyższe właściwości predestynują AmphiSilan również do zastosowania w obiektach zabytkowych oraz na tynkach wapiennych.

Właściwości

Niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazująca właściwości termoplastycznych, nie tworzy błony, mikroporowata, tworzy aktywną kapilarną strefę suchą, przepuszczalna dla CO2, odporna na agresywne oddziaływanie zanieczyszczonego powietrza, zawiera specjalne fotokatalitycznie działające pigmenty.

Spoiwo

Kombinacja emulsji żywic silikonowych oraz nowego spoiwa hybrydowego na bazie nieorganicznej/organicznej.

Wielkość opakowań

  • Standardowe: 12,5 l

Barwa

Biała.

AmphiSilan można barwić samodzielnie przy użyciu barwników AmphiSilan-Volltonfarbe. Całość samodzielnie zabarwionego materiału należy przed użyciem zmieszać ze sobą w celu uniknięcia ewentualnych różnic kolorystycznych.

Przy zakupie min. 300 litrów w jednym odcieniu, na specjalne zamówienie, możliwa jest dostawa materiału zabarwionego fabrycznie. AmphiSilan można barwić w bogatej kolorystyce w maszynowym systemie ColorExpress. Aby uniknąć ewentualnych błędów barwienia, należy sprawdzić przed użyciem dokładność koloru. Na stykających się powierzchniach używać farb z jednej partii produkcyjnej.

Czyste, intensywne kolory nie zawsze są w pełni kryjące. Dlatego przy wyborze takich kolorów zaleca się kolorystyczne przygotowanie podłoża poprzez przemalowanie go zbliżonym kryjącym, pastelowym kolorem na bazie białej. Może wystąpić także potrzeba naniesienia dodatkowej warstwy kryjącej.

Światłotrwałość wg BFS-Merkblatt 26:
Klasa: A
Grupa 1

Stopień połysku

Matowy, G3

Składowanie

Przechowywać w chłodnym miejscu w temp. powyżej 0°C.

Dane Techniczne

Własności wg normy PN EN 1062:
Największy rozmiar ziarna
< 100 µm, S1
Gęstość
około 1,5 g/cm³
Grubość warstwy suchej
100–200 µm, E3
Grubość ekwiwalentnej warstwy powietrza równoważna dyfuzji SdH2O
sd: < 0,14 m, V1
Kategoria przepuszczalności wody
(wartość-w): ≤ 0,1 [kg/(m2 · h0,5)] (niska), W3
Barwienie może powodować nieznaczne zmiany parametrów technicznych.
Produkty uzupełniające
AmphiSilan-Tiefgrund LF
AmphiSilan-Putzfestiger
AmphiSilan-Grundierfarbe
AmphiSilan-Compact
AmphiSilan-Volltonfarben
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zamknij
Jplayer
pixelpixelpixel