Caparol Sylitol-Fassadenputz K15 Tynk Silikatowy

 • Caparol Sylitol-Fassadenputz K15 Tynk Silikatowy
Producent: Caparol
0,00 zł
szt.
Out Of Stock

Sylitol-Fassadenputz R+K  

Caparol Sylitol Fassadenputz to tynk silikatowy należący do kategorii krzemianowych tynków szlachetnych, cienkowarstwowych i przede wszystkim gotowych do użycia. Można stosować go zarówno jako tynk dekoracyjny jak i ochronny.

Charakterystyczną cechą tego rodzaju tynku jest jego bardzo szerokie zastosowanie – można zastosować go na przykład w systemie docieplenia styropianem bądź wełną mineralną, oprócz tego w programie renowacji tynków, jak również na tynkach podkładowych z różnych grup oraz nośnych powłokach mineralnych. Nie stosuje się go natomiast w przypadku powierzchni, które charakteryzują się wykwitami solnymi albo na podłożach wykonanych z tworzywa sztucznego czy też z drewna.

Właściwości tynku:

 • niepalność

 • brak rozprzestrzeniania ognia

 • odporny na warunki atmosferyczne

 • nie żółknie

 • nie pęcznieje

 • wysoki stopień bieli

 • brak termoplastyczności

 • przyjazny dla środowiska

 • łatwy w nakładaniu

 • wysychanie bez naprężeń

 • spoiwem jest szkło potasowe

 

Wielkość opakowań

Wiadro 25 kg

Barwa

Biała.

Możliwe jest barwienie w odcieniach z kolekcji kolorystycznej CaparolColor lub Caparol 3D System. Tynk dostosowany jest do barwienia fabrycznego i maszynowego w systemie ColorExpress. Kolory o współczynniku jasności > 20 można uzyskać na zamówienie.

UWAGA: kolory o współczynniku jasności < 20 nie nadają się do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń z tynkami Sylitol Fassadenputz R + K . W wypadku stosowania na ociepleniu kolorów o współczynniku jasności < 20, stosować pełny system CARBON. Możliwe jest samodzielne barwienie niewielkich ilości tynku poprzez dodanie maks. 2-3% barwników Sylitol-Volltonfarbe. Dodanie większej ilości barwnika powoduje powstanie zbyt rzadkiej konsystencji materiału. Jeżeli użytkownik chce z powodów estetycznych użyć intensywniejszych odcieni o współczynniku jasności < 20, to powinien je uzyskać poprzez pomalowanie tynku farbą Capatect-SI-Fassadenfinish 130. (Kolory o współczynniku jasności < 20 nie nadają się do stosowania na systemach ociepleń Capatect). Z powodu powstawania specyficznych wiązań chemicznych barwione tynki krzemianowe mogą w pewnych warunkach atmosferycznych zasychać tworząc plamy. Nie jest to wada techniczna i nie podlega reklamacji. W celu uniknięcia powstawania różnic kolorystycznych, powierzchnie pokryte tynkiem barwionym należy dodatkowo pomalować farbą wyrównującą / egalizującą Capatect-SI-Fassadenfinish 130 w odcieniu tynku.

Stopień połysku

Matowy.

Składowanie

Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu w temp. powyżej 0°C. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.
Grubość ekwiwalentnej warstwy powietrza odpowiadająca dyfuzji pary wodnej na warstwie Capatect 190
Maks. 0,24 m DIN EN ISO 7783-2
Współczynnik nasiąkliwości wodą
w < 0,15 kg/(m2 · h0,5) wg. EN 1062-3

Konsystencja

pasta

Produkt nr.
120
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zamknij
Jplayer
pixelpixelpixel