Caparol Samtex 3 2,5l farba lateks Mais 18
- Caparol Samtex 3 2,5l farba lateksowa kolor: Mais 18
Opis produktu
Caparol Samtex 3 w pojemności 2,5 l to wewnętrzna farba lateksowa w odcieniu Mais 18, która tworzy gładkie, eleganckie i matowe powłoki, zachowując strukturę podłoża. Formuła wodna o neutralnym zapachu oraz standard ELF oznaczają bardzo niską emisję i brak rozpuszczalników, dzięki czemu produkt sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Farba jest dyfuzyjna dla pary wodnej, łatwa w aplikacji pędzlem, wałkiem lub natryskiem, a jej odporność na szorowanie ułatwia utrzymanie ścian w czystości. Doskonała także do tapet tłoczonych typu rauhfaser i do tapet z włókna szklanego, gdzie pięknie podkreśla rysunek faktury.
Kluczowe zalety
- Bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa ELF – bezpieczniejszy wybór do sypialni, pokoi dziecięcych i biur.
- Klasa 2 odporności na szorowanie na mokro – łatwiejsze czyszczenie bez utraty wyglądu.
- Głęboki mat wg PN EN 13 300 – eleganckie wykończenie i mniejsze refleksy światła.
- Dyfuzyjna dla pary wodnej – ściany oddychają, wspierając zdrowy mikroklimat we wnętrzu.
- Wodorozcieńczalna i o słabym, neutralnym zapachu – komfort prac malarskich.
- Drobna granulacja ziarna poniżej 100 µm – gładkie powłoki i wierne odwzorowanie struktury podłoża.
- Możliwość aplikacji natryskiem airless – szybkie wykonanie większych powierzchni.
- Kolor Mais 18 – ciepła, słoneczna tonacja o przytulnym charakterze.
Dane techniczne
- Typ – farba lateksowa do wnętrz.
- Kolor – Mais 18.
- Pojemność – 2,5 l.
- Stopień połysku – głęboki mat wg PN EN 13 300.
- Spoiwo – lateks syntetyczny wg DIN 55 945.
- Klasa odporności na szorowanie na mokro – klasa 2.
- Zdolność krycia – klasa 3 przy wydajności 7,5 m2/l czyli około 135 ml/m2.
- Zużycie – około 135 ml/m2 przy jednokrotnym malowaniu na gładkich powierzchniach.
- Największy rozmiar ziarna – drobna granulacja poniżej 100 µm.
- Warunki pracy – minimalna temperatura stosowania +5°C dla otoczenia, podłoża i materiału.
- Czas schnięcia – w +20°C i 65% wilgotności kolejna warstwa po 4–6 godz, pełna wytrzymałość po około 3 dniach.
- Metody aplikacji – pędzel, wałek, natrysk airless.
- Parametry airless – kąt natrysku 50, dysza 0,021–0,026, ciśnienie 150–180 bar.
- Składowanie – przechowywać w chłodnym miejscu powyżej 0°C.
- Bezpieczeństwo – Parametry bezpieczeństwa.
Zastosowanie
Do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian oraz sufitów wewnątrz budynków. Idealna do salonów, sypialni, pokoi dziecięcych, gabinetów, biur, korytarzy i stref komunikacji. Odpowiednia na tynki cementowo wapienne grup P II i P III, tynki gipsowe i wapienno gipsowe grupy P IV, ścianki z elementów gipsowych, płyty gipsowo kartonowe, beton i beton komórkowy, mury z cegły wapienno piaskowej lub ceramicznej, nośne stare powłoki malarskie, a także tapety typu rauhfaser i tapety z włókna szklanego.
Wskazówki użytkowe
- Przygotuj podłoże tak, aby było nośne, suche i czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
- Dla lepszego związania z podłożem zastosuj grunt SamtGrund ELF lub pierwszą warstwę Samtex 3 rozcieńczoną do 5 procent wodą.
- Warstwę wierzchnią wykonaj z nierozcieńczonej farby lub z dodatkiem do 5 procent wody, utrzymując metodę mokre na mokre na większych powierzchniach.
- Przed natryskiem farbę dokładnie wymieszaj i przecedź, narzędzia po pracy umyj wodą.
- Uwaga – produkt barwiony na zamówienie nie podlega zwrotowi, realizacja wymaga przedpłaty.






