Nanodefense Eco folia w płynie 5kg Kerakoll
- Nanodefense Eco folia w płynie 5kg Kerakoll
Opis produktu
Nanodefense Eco folia w płynie 5kg Kerakoll to innowacyjna, wodna membrana uszczelniająca, która dzięki technologii IDROBUILD FX zapewnia najwyższy poziom ochrony przed wilgocią i wodą. Produkt tworzy elastyczną, chemicznie stabilną powłokę, która skutecznie zabezpiecza nasiąkliwe podłoża przed wnikaniem wody oraz chroni materiały konstrukcyjne nawet w środowisku o wysokiej wilgotności. Dzięki łatwej aplikacji za pomocą wałka lub pacy oraz natychmiastowej widoczności pokrycia, folia jest doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.
Kluczowe zalety
- Technologia IDROBUILD FX – gwarantowana szczelność i ochrona przed wilgocią.
- Elastyczność i wysoka przyczepność – doskonała adaptacja do ruchów podłoża.
- Stabilność chemiczna – odporność na działanie czynników agresywnych.
- Ekologiczna formuła na bazie wody – brak szkodliwych emisji, bezpieczeństwo dla zdrowia.
- Łatwa aplikacja – szybkie nakładanie na cement, tynki, płyty betonowe i gipsowo-kartonowe.
- Barwi powierzchnię – ułatwia kontrolę prawidłowego pokrycia podłoża.
- Kompatybilność z szeroką gamą klejów – idealna pod płytki ceramiczne i wykończenia.
- Wytrzymałość na ciśnienie pary – zapewnia trwałą wodoszczelność pokrycia.
Dane techniczne
- Wielkość opakowania: IDROBUILD FX folia w płynie 5kg
- Typ: folia w płynie na bazie wodnej
- Kod EAN: 5900401192616
- Bezpieczeństwo: nie zawiera lotnych substancji organicznych, bezpieczna dla zdrowia
- Kolor: barwi powierzchnię dla lepszej kontroli aplikacji
- Przeznaczenie: do wnętrz, na podłogi i ściany z cementu, betonu, gipsu, jastrychów
Zastosowanie
Produkt przeznaczony jest do uszczelniania równych, zwartych i nasiąkliwych podłoży przed układaniem na klej ceramicznych materiałów wykończeniowych. Sprawdza się na podłogach betonowych, jastrychach cementowych, ścianach gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych, tynkach i zaprawach cementowych oraz cementowo-wapiennych. Nie stosować na zewnątrz, na mokre podłoża ani w miejscach stałego kontaktu z wodą, takich jak baseny czy zbiorniki.
Wskazówki użytkowe
- Przed aplikacją dokładnie oczyść i osusz podłoże, aby zapewnić optymalną przyczepność folii.
- Nakładaj folię równomiernie za pomocą wałka lub pacy, zwracając uwagę na dokładne pokrycie całej powierzchni.
- Pozwól wyschnąć pierwszej warstwie przed nałożeniem kolejnej, aby uzyskać pełną szczelność.
- Stosuj wyłącznie wewnątrz pomieszczeń, unikając aplikacji w miejscach narażonych na ciągły kontakt z wodą.
- Do dalszych prac używaj wyłącznie kompatybilnych klejów, zgodnych z technologią SAS oraz klejów cementowych, epoksydowych i poliuretanowych.



