Jak zabezpieczyć drewnianą elewację, by była piękna przez lata?

CapaWood - profesjonalne zabezpieczenie drewna

Jak zabezpieczyć drewnianą elewację, by była piękna przez lata?

Drewno w chwale wraca do łask. Jest to materiał bardzo uniwersalny, naturalnie piękny i świetnie wpływający na pozytywny odbiór otoczenia. Drewniane elewacje wymagają jednak odpowiedniego zabezpieczenia.

Pomaluj raz na lata

W każdym markecie budowlanym bez trudu znajdziemy masę środków służących do zabezpieczania drewnianych elewacji. Problemem pozostaje jednak wybranie tego, który faktycznie zagwarantuje nam piękny wygląd drewna nie tylko zaraz po pomalowaniu. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na markę producenta.

Firma Caparol opracowała profesjonalną serię produktów do zabezpieczenia drewna CapaWood, które doskonale zabezpieczają elewację drewnianą oraz gwarantują efektowny wygląd. Aby osiągnąć taki efekt należy drewno solidnie zagruntować. Służy do tego preparat gruntujący CapaWoodPrimer. Świetnie zabezpiecza on elewację przed sinieniem i pozwala drewnu oddychać. Następnym etapem jest naniesienie lazury Capawood Performance, która uwydatni naturalne piękno elewacji i ochroni ją przed biokorozją.

Piękny efekt natychmiast po pomalowaniu

Bardzo wygodnymi w stosowaniu środkami ochrony drewna są lakierobejce. To środki uniwersalne, które nie tylko zabezpieczają elewacje drewniane, ale także podkreślają naturalną fakturę materiału dodając mu blasku. CapaWood Protect Plus świetnie chroni przed wnikaniem wody i promieniowaniem UV, a do tego jest bardzo wydajny – litr wystarczy na pomalowanie nawet 20 m2 powierzchni.

Arystokratami wśród środków ochrony są oleje do drewna. Najczęściej korzystamy z nich przy konserwacji tarasów i elementów architektury ogrodowej. CapaWood Oil powstał na bazie olejów naturalnych, świetnie wnika w strukturę drewna i jest łatwy w aplikacji – ma niekapiącą formułę żelu.

Środki CapaWood można stosować do każdego rodzaju drewna, także do mebli ogrodowych, podbitek, altan czy płotów. Są bardzo wydajne i łatwe w aplikacji. Producent gwarantuje nawet do 6 lat pełnej ochrony.

Przejdź do kolejnej strony
pixelpixel