W poszukiwaniu perfekcyjnego kleju?

W POSZUKIWANIU PERFEKCYJNEGO KLEJU?

Jak wybrać dobry klej do płytek?

W każdej dziedzinie techniki rozwój przebiega od rozwiązań skomplikowanych i przez to drogich w kierunku prostszych, łatwiejszych i bardziej dostępnych ekonomicznie. Nie inaczej jest w budownictwie, a w naszym konkretnym przypadku w pracach wykończeniowych związanych z klejeniem płytek.

Klej do płytek jest elementem niewidocznym i nie wpływa na estetykę, zatem podlega tendencji do redukowania kosztów przez wybieranie rozwiązań budżetowych. Niestety zbyt często kończy się to usterką, kiedy bardzo kosztowne, wyrafinowane technicznie i estetycznie płyty są mocowane materiałem, który nie dorasta do nich swoim poziomem technicznym.

Warto zatem zastanowić się, czy zamiast wybierać rozwiązanie „proste”, bo tanie, ale obarczone ryzykiem, nie należałoby wybrać rozwiązania ekonomicznego, bo prostego w wykonaniu i do tego gwarantującego bezpieczny efekt bez poprawek.

Do tej drugiej kategorii rozwiązań korzystnych, bo łatwych, prostych i niezawodnych należy klej H40 No Limits. Będąc klejem klasy C2 TE S1 według normy PN-EN 12004 należy do grupy najbardziej zaawansowanych, biorąc pod uwagę dotychczas stosowane standardy. Lecz ten wyrób zawiera także całe mnóstwo nowych cech, zresztą dokładnie i przejrzyście opisanych na opakowaniu.

Wykonawca polubi ten klej żelowy za łatwość pracy dzięki jedynej w swoim rodzaju konsystencji, za możliwość urabiania na rzadko i gęsto w zależności od potrzeby, za fantastyczną przyczepność dzięki świetnemu zwilżaniu oraz brak osiadania pod ciężarem nawet ogromnych i grubych płyt.

Inwestor razem z wykonawcą dzięki temu klejowi nie muszą się w zasadzie zastanawiać gdzie i co chcą przykleić. Ściana czy podłoga, wewnątrz czy na zewnątrz, podłoże nasiąkliwe czy nienasiąkliwe, stabilne czy niestabilne, ogrzewane czy też nie, mozaiki a może wielkie formaty to teraz kwestie drugorzędne, bo ten klej jest odpowiedzią na nie wszystkie.

Przy odpowiednim przygotowaniu podłoża ten klej mineralny, dostarczany na budowę w postaci

Abud - KeraKoll

proszku do rozrobienia wodą, klei nawet to, co dotychczas było niemożliwe, na przykład przywierając do jastrychów asfaltowych, do powierzchni metalowych i drewnopochodnych.

Wszystko to razem pozwala pracować łatwo, dając w prosty sposób fachowe rezultaty

Abud - H40 No limits Kerakoll
Przejdź do kolejnej strony
pixelpixel